2015 - terminarz turystycznych imprez na orientację i regulaminy Pucharu Woj. Śląskiego w MnO

Szanowni miłośnicy turystycznej orientacji!

Jest już zamknięta i nadaje się do rozesłania pierwsza wersja: MIĘDZYREGIONALNEGO TERMINARZA TURYSTYCZNYCH IMPREZ NA ORIENTACJĘ NA ROK 2015

Uzbierało się prawie pół setki propozycji do wyruszenia na leśne trasy z mapą i kompasem.

Do ostatniej chwili trwało wyjaśnianie wątpliwości i niezgodności. Teraz będę czekał na uwagi i uzupełnienia. Rozsyłanie kolejnej wersji, uwzględniającej poprawki, przewidziane jest na drugą połowę kwietnia. Zapewne będą już uwzględnione imprezy zaliczane do planowanego wydłużonego tygodnia orientacji turystycznej.

Warto zwrócić uwagę, na co raz częstsze budowanie tras i kategorii według stopnia zaawansowania (TP, TT, TU i TZ), zwłaszcza zamiast kategorii TJ i TS. Takie zmiany wprowadzone zostały od tego roku także w Pucharze Polski w Marszach na Orientację oraz w Pucharze Polski Młodzieży. Po szczegóły odsyłam na stronę http://www.ino.pttk.pl

Informuję, że na stronie Pucharu 2015: http://www.pucharino.slask.pl/puchar-wojewodztwa-slaskiego-w-marszach-na... opublikowane zostały również dwa regulaminy PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Jeden regulamin to zasady ogólne, a drugi, z wykazem rund, dotyczy reguł szczegółowych, obowiązujących w 2015 r.

Z ważniejszych zmian sygnalizuję uszczegółowienie zasad postępowania w przypadku odwołania rundy oraz utworzenie nowej pucharowej kategorii – nestorów (N), dla weteranów starszych. Odpowiednikiem dla nich na imprezach jest kategoria TH. Przemiany w kategoriach starszych wpłynęły też na zmianę zasad liczenia limitów czasu na pokonanie trasy.

Organizatorzy imprez liczą, że przesłane materiały i wprowadzone zmiany zachęcą osoby lubiące szukanie punktów kontrolnych według mapy, do podróży na imprezy poza swoim środowiskiem.

Ostateczne wyniki Pucharu klasyfikacji indywidualnej i drużynowej są na stronie http://www.pucharino.slask.pl/puchar-wojewodztwa-slaskiego-w-marszach-na... Na podsumowanie z wręczeniem nagród i dyplomów zapraszamy w sobotę 28 lutego 2015 na godzinę 9, do remizy strażackiej w Szymiszowie koło Strzelec Opolskich. Więcej o programie zajęć w ten dzień – na stronie http://cyrkino.gliwice.pttk.pl.

Spotykajmy się startach na leśne trasy!

Andrzej Wysocki