Majówki z mapami

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/common.inc).

◪ Szanowni miłośnicy chodzenia na orientację!
Trwa najpiękniejsza część wiosny, która wciąga orientalistów do lasu. Okazji do wciągania nie brakuje. Na maj mamy co najmniej pięć propozycji, więc krótko o nich.
◪ Najbliższa Impreza XIII SŁAWKOWSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ „SŁAW-INO”
będzie się w sobotę 11 maja 2019, w Sławkowie. Warto się tam wybrać, bo teren jest jeszcze mało eksploatowany, a życzliwy burmistrz bywał uczestnikiem imprez na orientację. W dzisiejszym (wtorkowym) Dzienniku Zachodnim ukazała się krótka notatka o tej imprezie, ale więcej informacji znajduje się pod adresem http://www.slawkow.pl/wkrotce-kolejna-edycja-slaw-ino. Z tras przewidzianych regulaminem najtrudniejsza to trasa otwarta i jest ona na poziomie naszego TT (mniej więcej). Dodatkowo, zaprzyjaźnieni organizatorzy z Myślenic przygotowują mapę na poziomie zbliżonym do TU, ale już nie objętą klasyfikacją oficjalną. Warto też zwrócić uwagę na nieco inne zasady punktacji. Wpisowego nie ma, ale trzeba się zgłosić. Jeśli ktoś chciałby wystartować na trasie TU również powinien wypełnić formularz zaznaczając fakt chęci startu na dodatkowej trasie TU. Termin zgłoszeń nie został określony, ale po co zwlekać…
◪ Następną Imprezą są XLVIII MARSZE NA ORIENTACJĘ im. Barbary Rychlik
Będą też w sobotę, ale tydzień później - 18 maja 2019, na obrzeżach jurajskiej wsi Kusięta. Na uczestników czekają dwa dzienne etapy na ciekawych trasach. Regulamin dostępny jest na stronie organizatora http://www.ropttk.cba.pl/. Termin zgłoszeń: 15 maja (wtorek).
Wyniki tej imprezy są dodatkowo zaliczane do klasyfikacji 17. edycji PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ (www.pucharino.slask.pl).
Uwaga! Obie imprezy odbywają się w czasie V Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO – 11-19.05.2019, z okazji Światowego Dnia Orientacji Sportowej (23.05), i z tego powodu, wbrew informacji w regulaminie organizatora tradycyjnych Rychlików, zgodnie z uchwałą Komisji InO ZG PTTK, bez względu na rangę imprezy za każdy etap w Tygodniu uczestnik otrzymuje 3 punkty do OInO. Czy impreza sławkowska jest objęta tym bonusem, a także towarzysząca jej trasa TU – nie wiem, bo klasyfikacja tras oficjalnych jest bardzo sportowa (za minutę czasu gorszego od zwycięzcy otrzymuje się 5 punktów karnych), a Tydzień dotyczy imprez turystycznych.
W ostatniej końcówce tygodnia maja są jeszcze trzy imprezy!
◪ W czwartkowy wieczór 23 maja 2019 z mapą będzie można spacerować na peryferiach Krakowa, w czasie KRAKOWSKIEJ IMPREZY NA ORIENTACJĘ „XXXV KrakINO”
Niezbędne wieści są na stronie http://www.akino.krakow.pttk.pl/. Zgłoszenia do 21 maja (wtorek).
◪ Z Krakowa, po krótkim odpoczynku, można przenieść się do Katowic, bo tam następnego dnia, w piątkowy wieczór, zajęciami towarzyszącymi zaczyna się impreza rangi ogólnopolskiej, pod nazwą INCYDENTALNE MARSZE NA ORIENTACJĘ Incydent ten ma dwa etapy dzienne i jeden nocny, z możliwością wyboru poziomu trudności trasy. To wszystko będzie w dniach 24-26 maja 2019, czyli do niedzielnego poranka. Impreza jest debiutem katowickiego Czartaka w organizacji imprezy zaliczanej do Pucharu Polski w Marszach na Orientację. Imprezy tej rangi są rzadkością w naszym regionie. Trasy rund tego pucharu cechują się zwiększoną atrakcyjnością tras, map i zadań, więc tym bardziej warto w niej uczestniczyć. Dodać warto, że za każdy pucharowy etap otrzymuje się 4 punkty do Odznaki Imprez na Orientację. Szczegóły są na stronie http://czartak.katowice.pttk.pl/glowna.html. Termin zgłoszeń – do środy 15 maja 2019.
◪ Wykaz majowych imprez kończą XIX JURAJSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ – organizowane w sobotę 25 maja 2019 na trasie między Suliszowicami, a parkingiem w pobliżu Złotego Potoku. To dobra impreza dla tych, dla których impreza katowicka wydaje się zbyt wymagająca. Szczegóły na stronie http://www.ropttk.cba.pl/. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 22 maja 2019.
◪ Miejsca lokalizacji baz oraz współrzędne nawigacyjne są widoczne na mapie z adresem http://goo.gl/maps/Av432

Gdzie się spotkamy?
Andrzej Wysocki

Kategoria: