Pobino, Pokino, Popekspres 2019 + KOP

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/common.inc).

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
◪ Jest już zielono. To znak, że zaczynamy tegoroczny wiosenno-letni comiesięczny, czwartkowy, popołudniowy, treningowy, relaksowy i szkoleniowy trójcykl
POPOŁUDNIOWYCH BIEGÓW NA ORIENTACJĘ „POBINO”,
POPOŁUDNIOWYCH KOLARSKICH IMPREZ NA ORIENTACJĘ „POKINO”
oraz POPOŁUDNIOWYCH SZYBKICH ORIENTACJI PRECYZYJNYCH „POPEKSPRES”.
Proszę zapoznać się z treścią regulaminu. Dostępny jest także na stronie cyrkino.gliwice.pttk.pl/
Są drobne zmiany regulaminowe, z których najważniejsze to, że:
- jedna osoba pchająca wózek z dzieckiem, albo niosąca dziecko w nosiłkach lub w chuście będzie klasyfikowana,
- osoba, która najpierw przejdzie łatwiejszą trasę z osobą szkoloną, a potem pobiegnie (pojedzie) na trasie trudniejszej, będzie klasyfikowana na niej, ale na równi z osobą, która nie zachowała wymaganej kolejności odszukiwania i potwierdzania punktów kontrolnych,
- trasa A Pokino będzie polecana początkującym rowerzystom, a także osobom z wózkami dziecięcymi oraz odważnym wózkarzom na wózkach dla niepełnosprawnych wraz z asystentem.
Pierwszy raz w 2019 roku spotkamy się w Starych Gliwicach, 25 kwietnia 2019 r., jak zwykle w czwartek, od godziny 17.
Wykaz miejsc zbiórek jest podany w regulaminie. Tradycyjnie można je także zobaczyć na mapie z dotychczasowymi adresami - http://tiny.pl/qk9mn lub http://tinylink.pl/pobpokpop-inomapa
Udział jest bezpłatny!
Na zgłoszenia czekamy do wtorku poprzedzającego rundy trójcyklu. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 3 sztuk dla każdej trasy. Na zgłoszonych w terminie mapy czekają do godziny 18. O ile nie otrzymamy zapowiedzi o późniejszym przybyciu tych osób na start, ich niewykorzystane mapy będą dostępne dla osób zgłoszonych po terminie, dla których nie starczyło map z puli rezerwowej.
Zgłoszenia proszę przysłać na adres infoino@o2.pl. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!
Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):
A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;
B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;
C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.
a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:
O – ogólna dla wszystkich;
M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat;
W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.
Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.
Uwaga! Poszukuję osoby, która wspomoże mnie pisaniem comiesięcznych protokołów z wynikami i prowadzeniem klasyfikacji rocznej. Osoby chętne do tej pomocy proszę o kontakt (infoino@o2.pl).

◪ Z powodu utrudnień stwarzanych przez operatora poczty, nie do wszystkich dotarła poniższa informacja, więc ja powtarzam.
Tradycyjnie będą biegi z mapą w wielkanocny poniedziałek 22 kwietnia 2019. Jeden ze śląskich biegaczy z rodziną, mieszkający przy polsko-czeskiej granicy, zaprasza na
VIII KOP.
KOP to skrót nazw już dwóch chyba już historycznych (?) cyklów biegów na orientację, ale w tym roku będzie jeszcze trochę inaczej:
Serdecznie zapraszam na IX KOP [błąd w numeracji?], który w tym roku odbędzie się w czeskiej miejscowości Píšť (na samej granicy z Polską), tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny. Tegoroczny KOP zaliczany jest do cyklu oficjalnych treningów SKOB Ostrava oraz SKOB Frydek-Mistek.
Przy okazji zawody te są benefisem 30 lecia startów w BnO organizatora zawodów. ;)
Termin zgłoszeń mija przed północą w poniedziałek 15 kwietnia. Szczegóły są podane w biuletynie, który przesyłam w załączniku.
Lokalizacja i namiar GPS – na mapie http://goo.gl/maps/kUL8t.

Życzę wielu wielkanocnych zajączków mijanych na trasach kwietniowych zawodów.
Andrzej Wysocki

Kategoria: